RehaFit

Ponuka masáží

Liečebná masáž

Jednotlivé hmaty a hmatové kombinácie, ich smerovanie a hĺbka prenikania vyvolávajú odozvu v povrchových tkanivách tela. Dochádza k mechanickému odstráneniu vrchnej zrohovatenej kožnej vrstvy, čím se uvoľnia vývody mazových a potných žliaz.  Podporuje to kožnú perspiráciu a prekrvenie nielen kože, ale celého organizmu. Zlepšuje sa prísun živín, kyslíka a ochranných látok, čo sa prejaví na mnohých orgánoch. 

Tak napr. lepšie prekrvenie obličiek zvyšuje tvorbu moču, v pľúcach sa zlepšuje výmena vzduchu, zlepšuje sa výživa svalov podporujú sa termoregulačné pochody. Cielenou masážou v hlbších tkanivových vrstvách sa dajú rozrušiť zrasty v zjazvenom podkožnom väzive, v okolí kĺbov, šliach a ich puzdier, čo vedie k zlepšeniu činnosti tkanív a ku zníženiu bolestivosti.

Lymfodrenáž

Lymfodrenáž je lymfatická masáž využívajúca jemnú hmatovú techniku. Vykonáva sa na suchú kožu pod malým tlakom a frekvenciou. Ide o pomalé vyprázdňovanie lymfatických uzlín a lymfatických ciest a vyplavovanie toxických látok z tela. Lymfodrenáž redukuje žilové a lymfatické edémy (opuchy). 

Príčinou ich  vzniku  sú poškodené cievy alebo uzliny, pretože nedokážu zabezpečiť cirkuláciu lymfy.  Najčastejšie príznaky lymfedému sú opuch, svrbenie v rukách, pocit ťažkých nôh, tlaku pod kožou, znecitlivenie celých končatín alebo ich častí a problém s ohýbaním končatín v kĺboch.   Indikuje sa na  liečbu rôznych ochorení, ako sú obezita, skleróza, trombóza, celulitída, akné, kŕčové žily, poúrazové stavy a mnohé iné.

Reflexná masáž chodidiel

Reflexná masáž chodidiel je jedna z najuznávanejších doplňujúcich terapeutických techník, ktorá využíva vzťahy medzi telesnými orgánmi a nervovými zakončeniami sústredenými v chodidlách. Ide o súbor masážnych hmatov zameraných na tlakové body na plantárnej, dorzálnej, vonkajšej a vnútornej strane nohy. Masírovanie reflexných bodov v tkanivách vyvoláva podráždenie, ktorého cieľom je obnoviť telesné funkcie poškodené pri operácii, mozgovej príhode či inom ochorení.

Reflexná terapia sa osvedčuje pri problémoch s krčnou a bedrovou chrbticou, pri migréne, ale aj pri autoimunitných ochoreniach, ako sú astma, artróza či alergie. Okrem iného má detoxikačné účinky na organizmus oslabený dlhodobým užívaním liekov.

Bankovanie

je jedna z najstarších metód tradičnej čínskej medicíny. Z hľadiska fyzioterapie sa využíva predovšetkým na znižovanie bolesti a liečenie svalových spazmov. Terapeut prikladá na problémové miesta pacienta banky, ktoré vytvárajú podtlak. Ten spôsobí, že sa otvárajú kožné póry a toxíny odchádzajú von z tela.

 

Následkom podtlaku sa zlepšuje krvný obeh v tepnách aj žilách, pričom dochádza ku vzniku drobných hematómov. Procedúra sa úspešne využíva pri bolestiach chrbta, stuhnutých svalov, migrénach, kĺbových zápaloch. Zlepšuje činnosť obličiek a ostatných vnútorných orgánov. Blahodarne pôsobí na lymfatický a imunitný systém. Pomáha aj v boji s celulitídou.